Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.
Palangos žydų bendruomenės istorijos tematika susilaukė nedaug specialistų tyrinėjimų ir sistemingai vis dar nėra išnagrinėta. Maršrutas „Žydų paveldo pėdsakais Palangoje“ supažindins Jus su žydų istorija ir kultūra. Aplankysite išlikusius ir menamus pastatus bei vietas, kurios liudija Palangos žydų bendruomenės gyvenimą. Taip pat aplankysite atmintinas žydų vietas ir kitus objektus. Tad šiuo leidiniu, parengtu naudojant įvairią autentiškų šaltinių medžiagą, pateikiami mažiau žinomi Palangos žydų istorijos raidos bruožai ir faktai.
Leidinį parengė Palangos turizmo informacijos centro vadybininkas Mindaugas Surblys. Maršrutą sudaro 14 objektų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje bei pateikiama informacija apie 10 gintaro dirbtuvių ir parduotuvių. Leidinys išleistas keturiomis kalbomis – lietuvių, anglų, rusų bei lenkų. Ateityje planuojama išleisti ir hebrajų kalba.
Maršrutas buvo rengiamas bendradarbiaujant su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės nariais, Palangos miesto savivaldybe, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kraštotyros fondu, Palangos kurorto muziejumi, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono ir istorijos archeologijos institutu (BRIAI), Palangos gintaro muziejumi ir Kretingos muziejumi.
Sausio 27 dieną pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Maršrutu „Žydų paveldo pėdsakais Palangoje“ siekiama prisidėti prie žydų kultūros paveldo išlaikymo ir viešinimo. Leidinys bus įdomus visiems, norintiems giliau pažinti Palangos žydų istoriją ir kultūrą.
Leidinį galima įsigyti nemokamai Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94). Artimiausiu metu Palangos turizmo informacijos centre taip pat bus galima įsigyti ir kitus nemokamus leidinius-maršrutus: „Atrask senąsias Palangos vilas“, „Skulptūros ir paminklai Palangoje, Šventojoje“ bei „Pramogaukime Palangoje ir Šventojoje“ (pramogos vaikams ir jaunimui).