Publikuojama medžiaga saugoma Valstybiniame Vilniaus Gaono muziejuje žydų gelbėjimo ir atminimo įamžinimo skyriaus archyve.
Giršas Bernanas, jo žmona Brocha Kulkes (Bernan) su trimis sūnumis – Samueliu, Šolemu ir Kasrieliu – gyveno Vilniuje. Jau pirmomis vokiečių okupacijos dienomis šeimos galva Giršas Bernanas buvo suimtas. Kurį laiką jis dirbo priverstinius darbus, remontavo geležinkelį, tačiau netrukus Giršas Bernanas kartu su kitais prie geležinkelio dirbusiais darbininkais buvo sušaudytas Paneriuose. Jo žmona Brocha su trimis sūnumis atsidūrė Vilniaus gete. Vieną naktį, papirkusi geto policininkus, Brocha Bernan su trimis savo vaikais išėjo iš geto ir patraukė link Jašiūnų. Kurį laiką visi keturi slapstėsi miškuose šalia Piliakalnių, Turgelių, Parudaminio kaimų. Kažkam iš vietinių įskundus, juos visus policininkai sugavo, privertė motiną ir vyresnįjį brolį kasti duobę ir jau rengėsi sušaudyti, tačiau nežinia kodėl tą kartą juos paleido. Motina nusprendė, kad visiems kartu slapstytis pernelyg pavojinga, todėl susitarė su vietiniais gyventojais, kad priimtų jos vaikus Kasrielį ir Samuelį, o pati slapstėsi kartu su vyriausiuoju Šolemu.
Liudija Kasriel Bernan (dabar Anatolij Kasinskij):
Aš gyvenau pas Poliną Tarasevič Pratečenkos (dab. Beržiškės) kaime (Vilniaus rajonas). Kartu su mumis gyveno Polinos Tarasevič dukterėčia Sofija Juljevna Petrovskaja (vėliau Vasiljeva), kuri yra šių įvykių liudininkė. Kartą vokiečiai kartu su policininkais naktį netikėtai surengė gaudynes. Kažkas iš vietinių gyventojų išdavė mano motiną ir brolį. Išdavė ir moterį, kuri savo namuose slėpė mane. Ji – Polina Martynovna Tarasevič, kuri suspėjo man pasakyti, kad bėgčiau į mišką, todėl ir likau gyvas. O sodybą ir visą jos ūkį policininkai sudegino.
Rytą, grįžęs iš miško sužinojau, kad Poliną Tarasevič kartu su mano motina Brocha Bernan ir broliu Šolemu įsodino į vežimą, pririšo ir nuvežė sušaudyti. Poliną Tarasevič sušaudė miške netoli Jašiūnų, ten ir užkasė. Polinos giminaičiams po kelių dienų pavyko ją perlaidoti kapinėse. Kaip pasakojo Polinos Tarasevič dukterėčia Sofija Petrovskaja (vėliau Vasiljeva), su kuria gyvenome pas Poliną ir kartu pergyvenome šį siaubingą įvykį, Polinos kūne nebuvo aptikta kulkų žymių, ji buvo sumušta ir nukankinta.
Apie motinos ir brolio Šolemo likimą, kur jie buvo nužudyti ir palaidoti, nieko nežinau.<…>
Karo metais mus vadino kitais vardais ir pavardėmis. Aš tapau Anatolijumi Kasinskiu. Mano jaunesnysis brolis Samuelis (vėliau Michailas Kasinskis) išgyveno. Pradžioje jis klaidžiojo, vėliau jį priėmė ir slėpė Liudviko ir Monikos Koščicų šeima. Prašyčiau įamžinti Polinos Tarasevič – moters, kuri išgelbėjo mane, o pati žuvo kančiose, atminimą.
Poliną Tarasevič- paprasta kaimo moteris, karo metais buvo ištekėjusi, savo vaikų neturėjo, buvo labai geros širdies, paėmė auginti savo sesers dukrą, kurios šeimoje augo daugiau vaikų Sesers šeima labai sunkiai vertėsi. Dabar Parudominio kaime tebegyvenanti Sofija Vasiljeva,yra tų įvykių liudininkė. Kai Poliną nužudė, jai tebuvo 38-eri.