Spalio 14 dieną prieš 108 metus Hanoveryje Vokietijos žydų šeimoje gimė Hannah Arendt, tapusi reikšminga XX amžiaus filosofijos figūra. Pasak jos, mąstymas – pavojinga veikla.
„Kritiškai mąstyti visuomet reiškia būti priešišku“, – sakė politikos filosofė Hannah Arendt savo paskutiniame interviu prieš mirtį 1975-aisiais metais. Pabrėždama, jog kritinė mintis visuomet meta iššūkį nusistovėjusiams įsitikinimams bei palaužia pripažintas taisykles, ji prisidėjo: „Mąstymas pats savaime yra pavojingas sumanymas“.
Tai iliustruoja ir pats filosofės gyvenimas, ypač publikavus garsiąją knygą Eichmannas Jeruzalėje: blogio banalumas (1963 m.), paremtą penkių dalių reportažu žurnalui New Yorker iš Jeruzalėje vykusio nacio, vieno pagrindinių Holokausto organizatorių Vokietijoje, Adolfo Eichmanno teismo. Dėl jos H. Arendt buvo smarkiai kiritkuojama. Neigiamų reakcijų susilaukė jos teiginys, kad A. Eichamannas – ne psichopatas ar antisemitas, o normalus ir sveikas funkcionierius, kuriam svarbiausia – kuo geriau atlikti užduotis, kad galėtų siekti karjeros. Taip pat ji kritikuota dėl požiūrio į Izraelio valdžią, kuri, pasak filosofės, neteisėtai suėmė ir kalino nacį, o jo teismu siekė paskatinti solidarumą žydų tarpe, primenant Holokausto patirtį. Visgi kontroversiškiausia filosofės idėja buvo ta, kad patys žydų bendruomenių lyderiai bendradarbiavo su naciais. Nieko keisto, kad ši H. Arendt knyga į hebrajų kalbą buvo išversta tik 1999 metais.