Kaip saulės aktyvumas, Žemės magnetiniai laukai ar kosminiai spinduliai veikia mūsų sveikatą ir savijautą? Į visa tai bando atsakyti mokslas, vadinamas klinikine kosmobiologija. Vienas garsiausių šios srities specialistų – tai žymus kardiologas, Kaune gimęs mokslininkas Elijahu Stupelis. 86-erių profesorius sako, kad ilgus metus nerimavę dėl saulės aktyvumo, dauguma mokslininkų neatkreipė dėmesio į kitą svarbų dalyką – kosminius spindulius, kurie kenkia žmogaus sveikatai ar net skatina depresiją. Todėl, mokslininko manymu, kosmobiologija ateityje taps vis populiaresne ir svarbesne mokslo sritimi.
Vyresniosios kartos vilniečiai dar prisimena garsų mokslų daktarą kardiologą E.Stupelį, išvykusį gyventi ir dirbti į Izraelį. Šiuo metus jis dirba Beilinsono ligoninėje Petah Tikvoje ir kasmet atvyksta skaityti paskaitų Vilniaus ir Kauno universitetų studentams medikams, bei bendriems projektams su Lietuvos kardiologais.
Apie kosmobiologiją ir kosminius spindulius LRT radijui Elijahu Stupelis pasakojo populiariausioje laidoje ,,Ryto garsai“. Jį kalbino Simonas Bendžius.
Spauskite ir klausykitės:
RG Mokslo vardai – Kosmobiologija 09 09