Kiekvienais metais paskutinį spalio sekmadienį Kauno žydų bendruomenės nariai ir kiti, žiauriems praeities įvykiams neabejingi, miesto gyventojai bei svečiai susirenka IX forte pagerbti Didžiosios akcijos, įvykdytos 1941 m. Kauno gete, aukų. Didžiausia Kauno geto gyventojų naikinimo akcija buvo įvykdyta 1941 m. spalio 28- 29 d. „Didžiosios“ akcijos metu IX forte buvo nužudyta 10 tūkstančių žmonių, tarp jų – 4273 vaikai.
Pagerbimo ceremoniją šiltu sveikinimo susirinkusiems ir užuojautos, artimųjų čia netekusiems, žodžiu pradėjo IX forto muziejaus direktorė Jūratė Zakaitė. Apie būtinybę prisiminti nacių vykdytus, sveiku protu nesuvokiamus, žiaurumus, kuo daugiau kalbėti apie tai su jaunimu, apie žmonijos negebėjimą pasimokyti iš savo skaudžios patirties, apie paraleles su šių dienų rasistiniais nusikaltimais, kalbėjo Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, Kauno miesto mero pavaduotojas Vasilijus Popovas, Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Yehuda Gidron, Rusijos ambasados Lietuvoje atašė Svetlana Lepajeva. Prisiminimais ir įžvalgomis dalinosi Holokaustą ir tremtį išgyvenusi KŽB narė Julijana Zarchi.
Žodžiai, kalbėjimas padeda pažinti ir suvokti, o menas leidžia bent šiek tiek emociškai išgyventi tai, ką patyrė tos nekaltos baisių Antrojo pasaulinio karo žudynių aukos, talžomos vėjų, kaustomos šalčio ir siaubo, ant šio IX forto kalnelio. Ne vieną susirinkusįjį iki širdies gelmių sujaudino, ne vienam ašarą išspaudė Stasio Makštučio klarneto melodija, Veršvų vid. mokyklos Tolerancijos centro auklėtinių (vadovės- mokytojos Diana Murauskienė, Žaneta Malinauskienė ir Rita Petrauskienė) kompozicija, aktorės Kristinos Kazakevičiūtės, kurios tėvelis gelbėjo žydus, skaitomos eilės. Ceremoniją užbaigė malda už mirusiuosius Kadiš.