Kviečiame į koncertus „Muzika pasakoja istorijas“

Kviečiame į koncertus „Muzika pasakoja istorijas“

Pirmą kartą Lietuvoje lankosi tarptautinį pripažinimą pelniusi smuikininkė Evgenia Epshtein. Jos ir pianisto, VDU Muzikos Akademijos profesoriaus, fortepijono katedros vedėjo  Donaldo Račio duetas parengė epišką, folkloro ir mistikos bei romantinės lyrikos persmelktą smuiko repertuaro perlų vėrinį: E. Griego sonatą, kurioje girdimi norvegiškų legendų atgarsiai, dvi M. Moszkowskio lyrines pjeses bei J. Brahmso pirmąją sonatą, dar žinomą „Lietaus Sonatos“ pavadinimu.
Evgenia Epshtein klausytojams taip pat padovanos ir premjerą Lietuvoje – mūsų dienų Izraelio kompozitoriaus Nimrodo Borensteino kūrinį smuikui solo „Quasi una Cadenza“.

Koncertai vyks Vilniuje – vasario 28 d., 19 val. „Organum“ salėje (Savanorių pr.1, Vilnius), ir Kaune – kovo 2 d., 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje (E. Ožeškienės g.12, Kaunas).

PROGRAMA:

Nimrod BORENSTEIN (*1969)
Quasi Una cadenza smuikui solo op.26

Johannes BRAHMS (1833-1897)
Sonata smuikui ir fortepijonui Nr.1 G-dur, op.78
I Vivace ma non troppo
II Adagio
III Allegro molto moderato

Moritz MOSZKOWSKI (1854-1925)
Pjesės smuikui ir fortepijonui op.82
Nimfos
Kaprisas

Edvard GRIEG (1843-1907)
Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2 G-dur, op.13 (1867)
I Lento doloroso. Allegro vivace
II Allegretto tranquillo
III Allegro animato

Apie atlikėjus

Smuikininkė Evgenia Epshtein yra viena iš Avivo kvarteto įkūrėjų, žavinti publiką visame pasaulyje savo nepaprastu artistiškumu ir išraiškingumu. Kaip solistė Evgenia koncertavo su garsiais pasaulio orkestrais, pasirodė su Baku kameriniu orkestru Azerbaidžane ir Meksikos kameriniu orkestru. Ji taip pat griežė solo su Bohemijos filharmonijos orkestru Prahoje, Oksfordo filharmonijos orkestru JK ir Zadaro kameriniu orkestru Kroatijoje.

Gimusi Sverdlovske, Rusijoje, smuikininkė gyvena Splite, Kroatijoje. Savo muzikinę kelionę Evgenia pradėjo Tel Avivo Buchmann-Mehta muzikos mokykloje, mokydamasi pas tokius žinomus mokytojus kaip Arthuras Zisermanas, Yairas Klessas ir Irina Svetlova. Vėliau ji tobulino savo kamerinės muzikos įgūdžius prestižinėse institucijose, įskaitant Hochschule für Musik und Tanz Kelne su Albano Bergo kvartetu ir Conservatoroire National Supérieur de Musique et de Danse Paryžiuje, vadovaujant Ysaÿe kvartetui. Ji laimėjo Didįjį prizą Melburno tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse ir daugybę prizų tokiuose garsiuose konkursuose kaip Bordo tarptautinis styginių kvartetų konkursas ir Prahos Pavasario tarptautinis muzikos konkursas.

Evgenia taip pat yra atsidavusi pedagogė, dirbanti smuiko ir kamerinės muzikos profesore Splito muzikos akademijoje. Dažnai veda meistriškumo kursus festivaliuose ir konservatorijose visame pasaulyje, tokiose kaip MDW universitetas Vienoje, Nacionalinė muzikos akademija Sofijoje ir Šanchajaus muzikos konservatorija. Ji nuolat kviečiame į prestižinius muzikos festivalius: Lunigianos, Gotlando, Ameropos, o 2023 m. Evgenia taip pat dalyvavo naujame X-TET projekte garsiojoje Vienos Musikverein salėje.

Donaldas Račys – pianistas, Maskvos P.Čaikovskio konservatorijos auklėtinis, dažnai koncertuojantis kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Pianistas koncertavo Vokietijoje, Italijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Kinijoje. Skaitė paskaitas ir vedė meistriškumo kursus JAV (Čikagoje), Čekijoje (Prahoje), Lenkijoje (Čenstakavoje), konservatorijose Italijoje (Genujoje, Frosinone, Pesaro,

Veronoje, Milane), taip pat dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose Kinijoje „Yamaha Piano Week“ (Pekine), Čekijoje „Olympus Musicus“ (Prahoje). D.Račys yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų žiuri narys.

D.Račys – VDU Muzikos Akademijos profesorius, fortepijono katedros vedėjas, daug dėmesio skiria pedagoginiam darbui. Daugelis jo studentų yra tarptautinių konkursų laureatai.