Minint 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines Gargžduose rengiamos pirmosios šiemet „Atminties kelio“ eitynės.
„Mums labai svarbu prisiminti istorijoje ir tuos etapus, kurie yra labai skaudūs. Per Holokaustą netekome daugybės savo bendrapiliečių žydų ir galime tik įsivaizduoti, koks būtų Lietuvos mokslinis, kultūrinis, ekonominis gyvenimas, jei Holokausto nebūtų atsitikę“, – išvakarėse žurnalistams sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
„Šita atmintis yra šventa, turime visada prisiminti, kad iš nekalbėjimo, įtarumo, susipriešinimo gimsta okupacijos ir genocidai, tam, kad niekada neleistumėme tam pasikartoti“, – teigė ji.
Lietuvos žydų (Litvakų) Bendruomenė kvietė prisijungti prie “Atminties kelio 1941 – 2021” eisenos, skirtos paminėti Holokausto Lietuvoje pradžios 80-ąsias metines.
Minėjime Gargžduose dalyvavo LŽB pirmininkė Faina Kukliansky Klaipėdos žydų bendruomenės ir Palangos žydų bendruomenės atstovai.
Dalyviai rinkosi buvusios Sinagogos vietoje (Kvietinių g 3, prie kino teatro “Minija”). Nuo čia Atminties kelio dalyvių eisena pajudėjo į Gargždų žydų žudynių vietą Klaipėdos g. (prie Autobusų stoties), kur įvyko aukų pagerbimo ceremonija
„Atminties kelio 1941–2021“ minėjimai – tai atminimo eitynės, kurios prasideda miestų centrinėse dalyse, kur anksčiau gyveno žydai ir baigiasi Holokausto aukų masinių žudynių vietose, pranešė Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.
Eitynių dalyviai nešasi akmenėlius su ant jų užrašytais čia gyvenusių žydų vardais – tai ir pagarba istoriškai susiklosčiusiai žydų tradicijai į kapines nešti akmenėlius, ir Holokausto aukų įasmeninimas.