Lietuvos žydų bendruomenė kviečia į virtualią diskusiją apie Holokausto atmintį: „Kai nebelieka gyvų liudininkų“

 

Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė sausio 27 d., trečiadienį, 14 val. organizuoja virtualią diskusiją „Kai nebelieka gyvų Holokausto liudininkų – privalomieji minėjimai ir atmintis visuomenėje“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Holokausto liudininkų, kurie gali aktyviai dalyvauti šviečiant visuomenę apie Holokausto siaubą, lieka vis mažiau. Mirus paskutiniams įvykių amžininkams, visa atsakomybė išsaugoti visuomenės atmintį pereis jaunesnėms kartoms. Holokausto atmintis neturi tapti tik istorijos pamoka, kur svarbiausia – datos, vardai, vietos. Tai turi būti amžina žmogiškumo, moralės, vertybių pamoka, kuri turi sujaudinti ne tik protą, bet ir širdį“, – sako diskusijos iniciatorė ir viena iš dalyvių Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

STEBĖKITE GYVAI , pradžia 14 val.

Diskusijoje taip pat dalyvauja Mykolo Romerio universiteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto profesorius, publicistas, rašytojas dr. Justinas Žilinskas, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto docentas dr. Hektoras Vitkus, Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos narys, apžvalgininkas, filosofas Paulius Gritėnas ir Vilniaus politikos analizės instituto Medijų ir demokratijos programos vadovas Donatas Puslys. Diskusiją moderuoja poetas, eseistas, „Dingusio Štetlo“ muziejaus projekto iniciatorius, Šeduvos žydų memorialinio fondo vadovas Sergejus Kanovičius.

Gyvename įdomiu laiku – po dešimtmečiais trukusios tylos pagaliau galime viešai kalbėti apie Holokaustą, šviesti visuomenę, prisiminti aukas ir gelbėtojus. Kartu tai laikas, kai išeina paskutiniai gyvi liudininkai, todėl ieškome naujų formų išsaugoti jų atmintį ir perduoti ją kitiems. Turime vengti formalaus proginių dienų atsiminimo, o kurti gyvą, ryšį su praeitimi turinčią bendruomenę, kuri ne tik prisimena, bet ir atranda, mokosi, domisi, reflektuoja ne tik Holokausto reiškinį, bet ir gyvenimą iki jo ir po jo“, – sako Sergejus Kanovičius.

Diskusiją „Kai nebelieka gyvų Holokausto liudininkų – privalomieji minėjimai ir atmintis visuomenėje“ galima stebėti Lietuvos žydų bendruomenės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Skaitykite daugiau: 15min.lt