2018 m. birželio 11 dieną į Panevėžio m. žydų bendruomenę kreipėsi Monika Šinkūnaitė kartu su savo kolega, prašydami padėti organizuoti projektą „Orientacinis pasivaikščiojimas“ ir diskusiją „Žydų kultūra Panevėžyje“. Susitikimo metu buvo aptartas renginio scenarijus ir pasisakymų temos.
Organizatorės Monikos Šinkūnaitės projekto tikslas – sudominti kuo daugiau jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių bei miesto visuomenę žydų paveldu.
Birželio 29 dieną įvyko orientacinis pasivaikščiojimas „Žydų keliais“ – Panevėžio istorinėmis žydų paveldo vietomis. Jaunimo komandos startavo nuo Laisvės a., kur iki II Pasaulinio karo vyko aktyvus žydų gyvenimas. Čia jie gyveno, turėjo parduotuves, dirbtuves, stomatologinius bei gydytojų kabinetus, advokatų kontoras. Kai kurios gatvės buvo pavadintos visuomenininkų žydų pavardėmis – daktaro Mero, Rabino Gercelio, pramoninkų Kisino, Dembo ir kt.
Visi diskusijos dalyviai pasidalino turimomis žiniomis apie žydų istoriją Panevėžyje. Panevėžio m. žydų bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman susirinkusiems paaiškino kas yra menora, kam ji skirta, trumpai papasakojo Holokausto istoriją bei apie bendruomenėje vykstančius edukacinius renginius moksleiviams, pademonstravo jų metu gimnazistų ir moksleivių nupieštus plakatus Holokausto tema, supažindino su žurnalo „Beigelių krautuvėlė“ numeriais.
Nugalėtojams įteiktos dovanos, o nuo Panevėžio m. žydų bendruomenės padovanotos knygos ir ženkliukai su „Magen David“ simboliu. Projekto organizatorei Monikai Šinkūnaitei bendruomenės pirmininkas Gennady Kofman padovanojo Rūtos Guzevičiūtės knygą „Žydų kostiumo klajonės laike ir erdvėje“, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktoriui Arūnui Astramskui Icchoko Rudaševskio knygą „Vilniaus geto dienoraštis“, o renginio dalyvius pavaišino maca.