UNESCO priėmė rezoliuciją, paneigiančią žydų ir krikščionių ryšį su Jeruzale. Lietuva balsavo prieš šią rezoliuciją!
Israelis įšaldo bendradarbiavimą su UNECO dėl priimtos rezolicijos, neigiančios judaizmo sąsajas su šventomis religinėmis vietomis..
Pasaulio žydų kongreso (WJC) prezidentas Ronaldas S. Lauderis pasmerkė UNESCO balsavimą dėl Jeruzalės šventų žydams vietų,, pavadindamas įį “gėdingu”, ir pridūrė, kad palestiniečių inicijuotos rezoliucijos nereikėtų sureikšminti, nes žydų ryšys su šventomis judėjams vietomis Jeruzalėje yra nenuginčyjamas. “Kas atsitiko spalio 13 d. Paryžiuje UNESCO organizacijoje yra “antisemitizmas, kuris stiprėja nuo steroidų”. Tai viso labo parodija ir žydų tautos įžeidimas, apsimetinėjant, bandoma įrodyti, kad Jeruzalėje yra tik musulmonų šventos vietos ir ignoruojamas faktas, kad šventyklų kalnas buvo ir tebėra švenčiausia judaizmo vieta dar iki islamo atsiradimo.” Pasaulio žydų kongreso prezidentas S.R.Lauderis pridūrė: “Sunku patikėti, kad tik šešios šalys turėjo drąsos balsuoti prieš šį vienašališką bjaurų tekstą, įtrauktą į politinę UNESCO darbotvarkę, kuriuo siekiama kaltinti Izraelį bei neigti žydų sąsajas su Jeruzale. “Kodėl dauguma šalių nusprendė šį tekstą palaikyti? Nebuvo absoliučios daugumos, priimant sprendimą, tačiau jis vis dėlto buvo priimtas.”
“Hebrajiški Šventyklos kalno ir Vakarų sienos pavadinimai egzistuoja, nes tai yra žydų šventos vietos. Iš UNESCO institucijos galima buvo tikėtis didesnio dėmesio svarbių tautoms objektų apsaugai, o ne pasidavimo politiniam vyriausybių spaudimui, kai jos nori žaisti politinius žaidimus su JT institucijomis“.
“Mes raginame visas demokratines valstybes rimtai įsigilinti į šį UNESCO priimtą dokumentą, vėl sugrįžti prie spendimo ir turėti drąsos pasipriešinti bet kokiam mėginimui “pasigrobti” UNESCO darbotvarkę istorijos iškraipymui. “Žydų tautos tūkstantmetės šaknys Jeruzalėje – neginčytinas faktas, nes daugiau nei prieš 3000 metų karalius Dovydas įkūrė Jeruzalę kaip pirmąją žydų tautos sostinę. Tačiau, nepaisant to, tūkstančius metų mūsų švenčiausios vietos buvo atiminėjamos. “Kitamet bus 50-metų Jeruzalės susijungimui. Nuo tada Izraelio valstybė stengiasi saugoti ir užtikrinti, kad visos pagrindinėsi religijos, susijusios su Jeruzalės miestu: judaizmas, krikščionybė ir islamas turėtų prieigą prie savo šventųjų vietų. Todėl UNESCO priimtas Paryžiuje tekstas rodo, kad šios vietos negali būti patikėtos kitoms vyriausybėms,- pabrėžė Pasaulio žydų kongreso vadovas S.R Lauderis.