2016 m. balandžio 29 d. Lietuvos žydų bendruomenėje tarpukario žydų kompozitorių sukurtas melodijas atgaivino žymus Nyderlandų pianistas Marcelis Wormsas, pirmą kartą koncertavęs Jašos Heifetzo vardu pavadintoje salėje prieš vienuolika metų. Dauguma skambėjusių kūrinių autorių neišvengė pražūties Holokausto metu, todėl, Marcelio Wormso žodžiais tariant, neskambinti jų kūrinių reikštų juos nužudyti antrąkart.
Vakaro metu buvo skambinamos Rosy Wertheim, Erwin Schulhoff, Gideon Klein, Alexander Tansman, Szymon Laks, Leo Smit, Dick Kattenburg, George Gershwin kurtos melodijos , o Maestro Anatolijaus Šenderovo “Sonatina” suteikė koncertui litvakišką prieskonį.
Koncerto dalyviai ne tik turėjo progą pamaloninti sielą nuostabiais kūriniais, bet ir susipažinti su ypatingais vakaro svečiais – Robertu Zwartendijku bet Edith Jes, legendinio Nyderalndų diplomato Jano Zwartendijko, kurio atminimui ir buvo skirtas koncertas, vaikais.
Robertas Zwartendijkas savo kalboje ne kartą akcentavo savo tėvo kuklumą, nenorą daug kalbėti apie nuveiktą žygdarbį. “Mano vietoje kiekvienas būtų padaręs tą patį” – taip, pasak, Roberto Zwartendijko, kalbėjo jo tėvas, Kaune buvęs žinomas kaip “Ponas Filipsas” verslininkas, tapęs diplomatu, kuriam pavyko išgelbėti daugiau nei 2000 žydų gyvybių. Taip pat svečias paminėjo kiek jam daug reiškia tėvo atminimo įamžinimas bei turėta galimybė apsilankyti Kauno vietose, kur kadaise gyveno visa Zwartendijkų šeima, mieste, kuriame vaikystę atmena jo sesuo Edith, kuriai karo išvakarėse buvo apie trylika metų.
Kartu su pirmą kartą Lietuvoje apsilankiusiais Jano Zwartendijko vaikais, Lietuvoje viešėjo ir Nyderlandų rašytojas Janas Brokkenas, kuriantis knygą apie Jano Zwartendijko veiklą. Jam nėra svetima ir Baltijos žydų tematika, Janas Brokennas yra išleidęs knygą “Baltijos sielos”, kurioje aprašomi ir talentingų žydų kilmės meno bei kultūros veikėjų likimai.
Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda apsilankęs koncerte kartu su žmona, pažymėjo, jog įkvepianti Jano Zwartendijko istorija suartina olandų, žydų, japonų bei lietuvių tautas.