Sausio 14 d., Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės J. Heifetzo salėje įvyko fotomenininkės Irenos Giedraitienės fotoalbumo ir fotografijų parodos “Prisiminimų aidai” pristatymas. Albume ir parodoje užfiksuoti Lietuvos ir užsienio getuose ir koncentracijos stovyklose išgyvenusių asmenų bei žydų gelbėtojų portretai. Fotoalbume galima rasti ir geriausius I. Giedraitienės retrospektyvinių fotografijų darbus.
Renginio metu kalbėję F. Kukliansky, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė, Y. Gidron, Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas pabrėžė, kad parodoje užfiksuotos akimirkos ne tik puikiai atspindi žmonių charakterius, o užfiksuotos šypsenos suteikia optimizmo, bet dar ir viltingai nuteikiančios. Paroda primena ne tik skaudžius įvykius, įamžina Holokausto aukų ir išgyvenusiųjų atminimą, bet ir suteikia vilties, jog ateityje bus dar daugiau įgyvendintų projektų, pabrėžiančių žydų istoriją ir paveldą Lietuvoje.
Jafetas, Buvusių geto ir koncentracijos stovyklų kalinių sąjungos atstovas, dėkojo autorei už jos atliktą svarbų darbą, įamžinus Holokaustą išgyvenusius žmones nuotraukose – darbuose, kurie išliks ir ateičiai.
Apie I. Giedraitienės kūrybinį fotografės kelią vakaro metu įžvalgomis dalinosi menotyrininkė Laima Kreivytė ir Sigitas Laurinavičius, Panevėžio fotogalerijos vadovas. Išsamiai apie menininkę ir jos pasiekimus papasakojo Eglė Deltuvaitė, VšĮ “Kultūros meniu” vadovė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos atstovė. E. Deltuvaitė išsamiai tyrinėja I. Giedraitienės kūrybą ir po kelių savaičių pristatys monografiją apie šią fotomenininkę.
Vakaro pabaigoje I. Giedraitienė nuoširdžiai dėkojo Geros valios fondui, visiems susirinkusiems svečiams ir projekto dalyviams. Projektas, jos teigimu, leido ne tik įamžinti ir pagerbti unikalias asmenybes, bet ir sutikti ir bendradarbiauti su daugybe žmonių, be kurių pagalbos paroda nebūtų išvydusi dienos šviesos. Autorė pažadėjo, jog sulauksime dar ne vieno parodos ir albumo pristatymo kituose Lietuvos miestuose.
Apie autorę:
I. Giedraitienė surengė per 40 personalinių parodų bei dalyvavo apie 100 grupinių parodų visame pasaulyje. Gavo apie 38 apdovanojimus. Iš jų svarbiausias – prestižinis Worldpress Photo prizas „Aukso akis“, gautas 1975 m. Amsterdame už fotografiją „Vestuvės“ (1974 m.). Jos darbas „Katytė“ (1970 m.) įtrauktas į Tarptautinio fotografijos centro fotografijos enciklopediją, 1984 m. išleistą Niujorke. 2006 m. įtraukta į enciklopediją „Allgemeines Künstlerlexikon“.
Autorės darbai saugomi: Amsterdamo „Canon“ galerijoje; Tarptautiniame fotografijos centre, Niujorke; Prancūzijos fotografijos muziejuje, Paryžiuje; Šiaulių fotografijos muziejuje; Tarptautiniame fotografijos muziejuje, Katalonijoje, Ispanijoje.